Online Görme Testi

 
 

Prof Dr Acun Gezer

 

 

Anasayfa
Özgeçmiş
Şaşılık
Göz Tembelliği
Online Görme Testi
Çocuklarda Göz
Yanlış Bilinenler
Şaşılık Ders Notları
Faydalı siteler

 

 

Hit Counter

 

 

Online Görme Testi, görme keskinliği konusunda sadece tahmini ve kabaca bir fikir edinmeyi sağlar ve kesinlikle bir klinik muayenenin yerini tutan standart bir test değildir. Bu nedenle sadece önceden göz muayenesi olmuş ve görme düzeyi standart yöntemlerle saptanmış olan ve takip altında olan hastalarda durum takibi açısından önerilir. Daha önce hiç muayene olmamış ve durumu standart yöntemlerle saptanmamış kimselerde ise sonuçlar yanıltıcı olabilir.

Uygulama:

Monitörünüzün parlaklık ayarlarını standart düzeyde tutun. Bilhassa eski CRT monitorlerde parlaklık ve kontrast değerlerinde düşme ve netlik kaybı nedeniyle test sonuçları daha düşük çıkabilir.

Testi uygulamadan önce sistemi kalibre etmeniz gerekmektedir. Bunun için bir sonraki ekranda sol üstte görünen yatay çizgiyi bir cetvel vasıtası ile ekranınız üzerinde ölçün. Ayrıca test sırasında ekrandan olan uzaklığınızı da tam olarak belirleyin ve ilgili kutulara bu değerleri girin. Üst sağdaki "Testi başlat" yazısını tıkladıktan sonra test başlayacaktır. Okuyamadığınız satıra ulaşana dek "Daha küçük" yazısını tıklayın. Bu satırdan bir önceki satıra "Daha büyük" yazısını tıklayarak geri döndüğünüzde satırın sağındaki ölçü takribi görme keskinlik düzeyinizi verir.

Online Görme Testini Başlat

 

 
                                        Fakülte:
İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi
Göz Hastalıkları Anabilim Dalı
Şaşılık Departmanı
Çapa - İstanbul
Ofis:
Ataköy, 9. Kısım, A-14 Blok
B-kapısı, Kat:10, D:126
Bakırköy-İstanbul
Tel : (212) 661 6050
 
   


Haritayı büyüt

Creative Commons License
ŞaşılıkTedavisi.com by Prof Dr Acun Gezer is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.
Based on a work at www.sasiliktedavisi.com.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://www.sasiliktedavisi.com.

Bu sitede yer alan yazıların ve web araçlarının izinsiz biçimde ve kaynak olarak www.sasiliktedavisi.com ve Prof Dr Acun Gezer'in adı verilmeksizin kısmen veya tamamen kopyalanması, herhangi bir başka web sitesi ya da yazılı veya elektronik metinde kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 35. maddesine aykırı olup her türlü yasal hakkı mahfuzdur.

© 2008, drag